IPF ElectronicNowości Produktowe

 
 

Przezroczysty! I co z tego?

Wykrywanie obiektów przezroczystych niezawodnie, niezależnie od kształtu czy grubości materiału? Nie ma z tym problemu nowy czujnik optyczny OR270478 (czujnik odbiciowy) i ultradźwiękowo spawanym odbłyśnikiem AO000548 z ipf electronic. Główny powód: system, który składa się z czujnika optycznego i odbłyśnika, działa ze spolaryzowanym promieniowaniem ultrafioletowym UV. Dla porównania: widzialne czerwone światło lub światło podczerwone konwencjonalnych czujników optycznych ma długość fali około 700 nm lub 880 nm, podczas gdy długość fali OR270478 wynosi tylko 275 nm.
Czytaj więcej...

Nowe wizje w pomiarze i pozycjonowaniu odległości

Nasze nowe laserowe czujniki triangulacyjne serii PT64 zastąpią sprawdzone i przetestowane serie urządzeń PT65 i PT66. Urządzenia, które są prawie identyczne mechanicznie, mieszczą w sobie trzy czujniki: czujnik analogowy, czujnik przełączający i czujnik kontrastu. Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu wchodzącemu w zakres zestawu, spektrum działania PT64 jest ponownie znacząco ulepszone, a zatem oferuje wiele nowych możliwości elastycznego wykorzystania tych laserowych czujników triangulacji od ipf electronic w szerokim zakresie zastosowań.
Czytaj więcej...

Staw czoła nieznośnym odłamkom

Odpady, znane również jako odłamki, które nieuchronnie pojawiają się, gdy nowy produkt jest kształtowany z surowego żelaza, są często nazywane "ładnymi, ale ostrymi" w centrach ich gromadzenia i nie bez powodu. Ale szare, świecące resztki są nie tylko uciążliwe dla niechronionych dłoni. Trafiają one do każdego zakamarka. Czujnik indukcyjny jest dokładnie tym, czego potrzeba do detekcji komponentów. Jest wystarczająco wytrzymały, aby przetrwać w długim okresie w takim środowisku. Ale w jaki sposób wykrywanie działa niezawodnie, jeśli urządzenie reaguje również na irytujące odłamki metalu?
Czytaj więcej...

Prosta integracja z siecią Ethernet

Adapter Ethernet VKSI0297 to niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu wiele czujników od ipf electronic można łatwo zintegrować z komunikacją przemysłową. Dzięki temu adapter idealnie nadaje się do modernizacji urządzeń, które już są w użyciu. Czujniki koloru, kontrastu i liniowe od ipf electronic mają interfejs RS232 do konfiguracji. Adapter Ethernet VKSI0297 wykorzystuje to połączenie do konwersji sygnału danych szeregowych na sygnał Ethernet (RS232/LAN). Dzięki temu użytkownicy mogą zintegrować dużą liczbę urządzeń z siecią lokalną lub Internetem za pomocą prostego, nieskomplikowanego rozwiązania.
Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.  Link do Polityki prywatności