IPF ElectronicNowości Produktowe

 
 

Prosta integracja z siecią Ethernet

Adapter Ethernet VKSI0297 to niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu wiele czujników od ipf electronic można łatwo zintegrować z komunikacją przemysłową. Dzięki temu adapter idealnie nadaje się do modernizacji urządzeń, które już są w użyciu. Czujniki koloru, kontrastu i liniowe od ipf electronic mają interfejs RS232 do konfiguracji. Adapter Ethernet VKSI0297 wykorzystuje to połączenie do konwersji sygnału danych szeregowych na sygnał Ethernet (RS232/LAN). Dzięki temu użytkownicy mogą zintegrować dużą liczbę urządzeń z siecią lokalną lub Internetem za pomocą prostego, nieskomplikowanego rozwiązania.
Czytaj więcej...

OC53 teraz również z profinet

Od kilku lat czujniki wizyjne z serii OC53 są niezwykle skuteczne w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych. Asortyment produktów oferowanych przez ipf electronic składał się wcześniej z około 40 różnych kompaktowych urządzeń o ogniskowej 10 mm, 12 mm i 16 mm i odległościach roboczych od 50 mm do 300 mm, a także z czujników kamer z mocowaniami obiektywu C-mount, które między innymi pozwalają również na przeprowadzanie ocen kolorów. Urządzenia z serii OC53 stały się prawdziwie wszechstronnymi urządzeniami do wysoce elastycznego użytkowania w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych. Jednym z decydujących powodów jest szeroka funkcjonalność czujników dzięki licznym kontrolom funkcji, różnym opcjom śledzenia położenia, uruchamianiu oświetlenia zewnętrznego ze zintegrowanym kontrolerem błysku (wersje z gwintem C-mount), a także różnym czujnikom obrazu dla wysokich rozdzielczości.
Czytaj więcej...

Elastyczność w każdym zastosowaniu

Mniejsza liczba wersji urządzeń, ale większa elastyczność. Podsumowuje to kluczową cechę nowych wielofunkcyjnych czujników światła od ipf electronic. Cecha szczególna: Bezstykowe czujniki laserowe są niezwykle wszechstronne w odniesieniu do ich potencjalnych zastosowań i dlatego są wyjątkowo elastyczne. Nowa seria wielofunkcyjnych czujników światła składa się z siedmiu urządzeń (PY740020, PY740021, PY740025, PY740026, PT740020, PT740021 i PY74002A) o stopniu ochrony IP67, z których wszystkie są oparte na tej samej zasadzie pomiaru i są absolutnie identyczne w designie. Ponieważ systemy używają skanera, urządzenia nie potrzebują reflektorów wrażliwych na zabrudzenia ani odpowiednika, takiego jak np. odbiornik.

Czytaj więcej...

Skanowanie obiektów za pomocą plamki laserowej lub linii laserowej

Na targach w Hanowerze ipf electronic zaprezentuje PT64 - nową serię laserowych czujników triangulacyjnych rozproszonego odbicia (laser klasy 2), które mają szereg specjalnych cech, zarówno w odniesieniu do konstrukcji urządzenia, jak i dużej elastyczności zastosowań. Jeśli chodzi o praktycznie niezależne od koloru wykrywanie obiektów w przypadku pomiaru lub pozycjonowania odległości, PT64 oferuje niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Kompaktowe urządzenia w wytrzymałej metalowej obudowie (IP67) mają przycisk uczenia do określania początkowego i końcowego punktu zakresu pomiarowego, dwa wskaźniki LED, dwa wejścia cyfrowe, dwa wyjścia analogowe (0-10 V do 4-20 mA) jak również dwa wyjścia cyfrowe. Szczególnie godną uwagi cechą jest wtyczka łącząca PT64, którą można obrócić o 180°, umożliwiając zainstalowanie czujnika rozproszonego odbicia w niemal dowolnym położeniu.

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.  Link do Polityki prywatności