IPF ElectronicNowości Produktowe

 
 
 

KOMPAKTOWE CZUJNIKI CIŚNIENIA INLINE

Teraz ipf electronic wprowadza OV560930, nowy zewnętrznie uczony wzmacniacz dla swoich wysokowydajnych barier świetlnych. Wzmacniacz posiada wyjście PNP i bezpotencjałowy styk przełączny. Wyjście analogowe (0 ... 10 V) umożliwia łatwe ustawienie nadajnika i odbiornika podczas instalacji.


W wielu gałęziach przemysłu trend w kierunku miniaturyzacji części i komponentów elektronicznych w celu zaoszczędzenia miejsca i zasobów jest nieprzerwany. Aby spełnić specyficzne wymagania w tym kontekście, ipf electronic wprowadza kompaktowe czujniki ciśnienia InLine O wadze 20 g lub 30 g o kompaktowych wymiarach! Wciskane przyłącze cieczy (4, 6 i 8 mm) umożliwia prostą i szybką instalację, nawet w istniejących systemach pneumatycznych. W wielu gałęziach przemysłu trend w kierunku miniaturyzacji części i komponentów elektronicznych w celu zaoszczędzenia miejsca i zasobów jest nieprzerwany. Trend ten nie kończy się na czujnikach ciśnienia i podciśnienia. Aby spełnić specyficzne wymagania w tym kontekście, ipf electronic wprowadza kompaktowe czujniki ciśnienia InLine. Ze względu na niewielką wagę 20 g lub 30 g i kompaktowe wymiary, urządzenia te są predestynowane do zastosowań takich jak te, które można znaleźć w technologii podnoszenia próżniowego. Wciskane przyłącze cieczy (4, 6 i 8 mm) umożliwia prostą i szybką instalację, nawet w istniejących systemach pneumatycznych. W tym celu wąż sprężonego powietrza należy po prostu podłączyć do szybkozłącza, a w razie potrzeby można go ponownie zwolnić, odciągając pierścień zabezpieczający. Dalsze elementy łączące nie są zatem wymagane. Ponadto punkt przełączania można opcjonalnie ustawić za pomocą potencjometru lub interfejsu IO-Link. W tym celu czujniki posiadają jedno wyjście przełączające tranzystora PNP (z potencjometrem) lub dwa wyjścia przełączające tranzystora PNP (IO-Link). Zintegrowana dioda LED (włączona/wyłączona) sygnalizuje również stan wyjść przełączających i napięcie robocze. Czujniki ciśnienia InLine są przeznaczone do pracy w temperaturach od -10 do +60°C i mają stopień ochrony IP68. Podłączenie elektryczne odbywa się za pomocą 4-pinowego złącza M8. Czujniki są dostępne z zakresami ciśnienia od -1 do 0 bar, od 0 do 10 bar, od -1 do 1 bar i od -1 do 10 bar. Warianty czujników z interfejsem IO-Link są parametryzowane wyłącznie za pośrednictwem urządzenia nadrzędnego IO-Link (np. VY000005). W tym przypadku dostępne są różne opcje ustawień specyficznych dla aplikacji, takie jak punkty przełączania/resetowania, normalnie zamknięte/normalnie otwarte, histereza/tryb okna i opóźnienie włączenia/wyłączenia.


Nie znalazłeś produktu, którego szukasz? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.

NOWY WZMACNIACZ DO WYSOKOWYDAJNYCH BARIER ŚWIETLNYCH

Teraz ipf electronic wprowadza OV560930, nowy zewnętrznie uczony wzmacniacz dla swoich wysokowydajnych barier świetlnych. Wzmacniacz posiada wyjście PNP i bezpotencjałowy styk przełączny. Wyjście analogowe (0 ... 10 V) umożliwia łatwe ustawienie nadajnika i odbiornika podczas instalacji.


Wysokowydajne bariery świetlne od dziesięcioleci stanowią klasykę w portfolio produktów ipf electronic i są stale rozwijane. W połączeniu z różnymi wzmacniaczami można realizować bardzo różne zadania, a nawet sprostać specjalnym wyzwaniom. Chociaż technologia ta szybko zyskała akceptację w przemyśle drzewnym ze względu na doskonałą kompensację zanieczyszczeń, jest obecnie stosowana we wszystkich branżach, od przemysłu motoryzacyjnego po huty i przemysł spożywczy. Teraz ipf electronic wprowadza OV560930, nowy zewnętrznie uczony wzmacniacz dla swoich wysokowydajnych barier świetlnych. Wzmacniacz posiada wyjście PNP i bezpotencjałowy styk przełączny. Wyjście analogowe (0 ... 10 V) umożliwia łatwe ustawienie nadajnika i odbiornika podczas instalacji. W przypadku ekstremalnego zanieczyszczenia optyki nadajnika i odbiornika lub w przypadku błędu systemu, automatycznie resetowane wyjście alarmowe przełącza się. Po stronie wejściowej OV560930 oferuje również wejście testowe i uczące. Poprzez przyłożenie impulsu 24 V DC do wejścia testowego, ścieżka monitorowania między nadajnikiem a odbiornikiem może być specjalnie włączana i wyłączana w celu przeprowadzenia testu działania. Zakres wykrywania między nadajnikiem a odbiornikiem może być teraz automatycznie nauczany za pomocą wejścia uczenia jako nowej funkcji, przy czym przełącznik DIP może być używany do wyboru między trybami "wykrywaj obiekt" lub "nie wykrywaj obiektu". Zaprogramowana wartość jest następnie trwale zapisywana we wzmacniaczu.


Nie znalazłeś produktu, którego szukasz? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.

Monitoring energii - prosty, elastyczny, ekonomiczny, skalowalny

Nowe rozwiązania od ipf electronic bez wysokich kosztów inwestycji początkowych i kosztów późniejszych. Przy cenach energii wahających się na stale wysokim poziomie, przedsiębiorstwa muszą nadal zajmować się złożonym problemem oszczędności kosztów energii. Jeśli chce się trwale obniżyć koszty energii, trzeba najpierw wiedzieć, gdzie leżą przyczyny niepotrzebnie wysokiego zużycia. Proste pytanie brzmi zatem: Jak można w możliwie najprostszy sposób i bez wysokich kosztów początkowych i następczych wdrożyć efektywny monitoring energii? Dzięki bramkom BY000002 i BY000003 firma ipf electronic ma teraz przekonującą odpowiedź na to pytanie.
Czytaj więcej...

PROGRAMOWALNY CZUJNIK PRZEPŁYWU

Teraz ipf electronic wprowadza OV560930, nowy zewnętrznie uczony wzmacniacz dla swoich wysokowydajnych barier świetlnych. Wzmacniacz posiada wyjście PNP i bezpotencjałowy styk przełączny. Wyjście analogowe (0 ... 10 V) umożliwia łatwe ustawienie nadajnika i odbiornika podczas instalacji.


Kompaktowy czujnik przepływu SS500020 to termiczny czujnik przepływu, który wykrywa prędkość przepływu i temperaturę (0...80°C) mediów na bazie wody w rurociągach. Ze względu na parametryzowaną średnicę rury (15-250 mm) i zastosowane natężenie przepływu, obliczona wartość wyświetlana jest w l/min, m³/h, m/s lub °C na 3-cyfrowym wyświetlaczu. Czytelny wyświetlacz można dostosować do żądanej pozycji montażowej i obrócić o 180°. Kompaktowy czujnik przepływu SS500020 to termiczny czujnik przepływu, który wykrywa prędkość przepływu i temperaturę (0...80°C) mediów na bazie wody w rurociągach. Ze względu na parametryzowaną średnicę rury (15-250 mm) i zastosowane natężenie przepływu, obliczona wartość wyświetlana jest w l/min, m³/h, m/s lub °C na 3-cyfrowym wyświetlaczu. Czytelny wyświetlacz można dostosować do żądanej pozycji montażowej i obrócić o 180°. Czujnik jest szczególnie imponujący ze względu na szybki czas reakcji (<1s) i wysoką niewrażliwość na wahania temperatury. Do monitorowania warunków przepływu i temperatury czujnik ma opcjonalnie dwa wyjścia cyfrowe (PNP/NPN-NO/NC + impuls) lub jedno wyjście analogowe (4-20 mA), które można zaprogramować indywidualnie. Ponadto czujnik posiada wejście uczenia, na przykład w celu przeprowadzenia szybkiej regulacji w trybie wielopaliwowym. Dodatkowo, czujnik może być parametryzowany poprzez IO-Link. Interfejs może być używany nie tylko do wprowadzania ustawień w urządzeniu (histereza lub funkcja okna itp.), ale także do odczytu danych procesowych (pamięć wartości min. / maks. / średniej). Analiza takich danych może być na przykład wykorzystana do ukierunkowanej optymalizacji procesów. Aby zapobiec niezamierzonej lub nieautoryzowanej parametryzacji, poszczególne funkcje urządzenia można zablokować za pomocą kodu dostępu. Do montażu dostępne są trzy różne adaptery z różnymi przyłączami procesowymi: G1/4" AS000012 G1/2" AS000013 G1/2" AS000014 Czujnik przepływu o stopniu ochrony IP67 jest odporny na ciśnienie do maksymalnie 60 barów. Podłączenie odbywa się za pomocą 4-stykowego złącza M12.


Nie znalazłeś produktu, którego szukasz? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.

Member Login

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.  Link do Polityki prywatności